aynaazA aynaazA .

aynaazA

چگونه فردي خوش بين باشيم؟

۱- از خودتان مراقبت كنيد.
ممكن است خودخواهانه به نظر بيايد، اما شما بايد قبل از هر كس ديگر از خودتان مراقبت كنيد، وگر نه نمي توانيد براي ديگران خوب باشيد. اگر بدون توجه به خودتان دائما به ديگران خدمت كنيد در نهايت تمام خواهيد شد. از شور و شوق، انرژي و خوش بيني خالي خواهيد شد. اگر براي مراقبت از خود وقت بگذاريد مي توانيد خود را دوباره شارژ كنيد و مي توانيد دوباره در خود اشتياق، انرژي و خوش بيني ايجاد نماييد.

۲-چيزهايي كه انرژي شما را تحليل مي برند، رها كنيد.
اگر در زندگي شما چيزي وجود دارد كه زندگي را به شما سخت كرده است، از شر آن خلاص شويد. شما در زندگي به چيزها يا آدم هايي كه همه چيز را از شما مي گيرند نياز نداريد. اين ممكن است براي شما چالش برانگيز باشد، مخصوصا اگر او فرد مهمي در زندگي تان باشد، اما اين كار را انجام دهيد. مطمئن باشيد حالتان بهتر خواهد شد.


۳ – ذهنتان را با افكار مثبت تغذيه كنيد.
آيا اخبار شما را ناراحت مي كند؟ پس روزنامه را زمين بگذاريد و تلويزيون را خاموش كنيد. يك كتاب خوب بخوانيد. آيا اين جمله را شنيده ايد:” اگر به آن آشغال بدهي، آشغال تحويلت مي دهد”. پس اگر دائما چيزهاي منفي به خورد خودت بدهي، آن چيزهاي منفي در افكار و زندگي شما ظاهر خواهند شد.

۴ – يادتان باشد هميشه يك گزينه براي انتخاب داريد.
آيا شغلتان را دوست نداريد؟ خب سراغ شغل ديگري برويد. آيا پول و فرصتي براي تعطيلات داريد كه نمي خواهيد از دست بدهيد؟ پس از آن استفاده كنيد و به چيز هاي مثبت آن فكر كنيد.

۵ – علايق خود را ارضا كنيد.
چه چيزي واقعا به شما هيجان مي دهد. آيا دوست داريد نقاشي كنيد؟ آيا دوست داريد بنويسيد؟ يا شايد دوست داريد بخوانيد؟ پس انجامش دهيد! براي چيزهايي كه شما را خوشحال مي كنند وقت بگذاريد و از انجام آن ها احساس گناه نكنيد.

۶ – چيزهاي منفي را از خود بيرون و دور كنيد.
آيا روز بدي را مي گذرانيد؟ پس به سطل زباله لگد بزنيد. از اعماق ريه هايتان فرياد بزنيد. هر كاري كه مي توانيد انجام دهيد تا آن چيز منفي را از خود بيرون كنيد. نگذاريد در شما بماند و فاسد شود. چون فقط بدتر مي شود. وقتي احساس مي كنيد افكار منفي به سراغ شما مي آيند، قدم بزنيد، ورزش كنيد يا هر كاري باعث مي شود حالتان بهتر شود.

۷ – اهدافتان را دنبال كنيد.
آيا رويايي داريد كه دوست داريد به واقعيت تبديل شود؟ پس آن را دنبال كنيد! هر كاري كه لازم است انجام دهيد تا رويايتان محقق شود. در آن صورت خيلي خوشحال تر و راضي تر خواهيد بود.

۸ – براي روز هاي بد برنامه ريزي كنيد.
بدانيد و قبول كنيد كه آسمان هر روز آفتابي نيست. روزهاي بد هم وجود دارند. براي همه ي آدم ها. يك برنامه ي پشتيباني براي روزهاي بد داشته باشيد. ليستي از آهنگ هاي آرامش دهنده در موبايل خود براي روزهاي بد داشته باشيد. روزهايي كه ناراحت هستيد مي توانيد اين آهنگ ها را با هدفون گوش دهيد و قدم بزنيد.

براي مطالعه ادامه مطلب كليك كنيد....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۵:۲۱ توسط:ايناز موضوع: نظرات (0)

15 نكته موثر براي اينكه در خانه بهتر كار كنيد

۱- براي خودتان ساعات كاري تعيين كنيد.
حتي اگر در محيط خانه كار مي كنيد و احتمالا كسي را نداريد كه شما را زير نظر بگيرد تا ببيند در تمام روز چه كاري انجام مي دهيد، باز هم توصيه مي كنم ساعات كاري مشخص داشته باشيد. اين كار به شما كمك مي كند تا وقت خود را مديريت كنيد، كار خود را تكميل كنيد و بعد از اتمام كار به ما بقي روز خود بپردازيد.

شما ممكن است روز خود را به اين ترتيب تنظيم كنيد:

زمان شروع
وقت ناهار
زمان پايان
هر كار ديگري كه معمولا براي جدا كردن روز كاري خود انجام مي دهيد
حتي اگر بتوانيد انعطاف پذيرترين زمانبندي را در جهان داشته باشيد، معمولا عاقلانه است كه باز هم يك برنامه كاري داشته باشيد. به اين ترتيب هر روز مي توانيد به لحاظ ذهني وارد “منطقه كار” شويد و حواس پرتي كم تري داشته باشيد.

حتما بخوانيد: آموزش گام به گام بهترين روش برنامه ريزي روزانه براي حداكثر بهره وري

من خودم به شخصه متوجه شدم زماني كه “از خواب بلند مي شوم و به سر كار مي روم” بيش ترين بازدهي را دارم. حتي اگر اين بدان معني باشد كه من در آشپزخانه كار مي كنم – من اين طرز فكر را براي خودم ايجاد كرده ام كه در حال كار كردن هستم.

۲- يك محل كار اختصاصي ايجاد كنيد.
مشابه تعيين يك برنامه كاري، داشتن يك محل كار اختصاصي مي تواند به شما كمك كند به دليل اين كه در خانه خود جايي خواهيد بود كه فقط براي كار مورد استفاده قرار مي گيرد، بنابراين بهتر كار مي كنيد.

اين شيوه مي تواند به شما كمك كند كار و زندگي را از هم جدا كنيد، سازمان يافته تر باشيد و بتوانيد بهتر تمركز كنيد. هم چنين اگر در حين كار در خانه، افراد ديگري حضور داشته باشند، توجيه خواهند بود كه مشغول كار هستيد، و كم تر براي شما مزاحمت ايجاد مي كنند.

 

محل كار اختصاصي شما لازم نيست كه يك دفتر باشد – شما مي توانيد از ميز اتاق ناهار خوري، اتاق خواب اضافي يا اتاق اضافي در زيرزمين استفاده كنيد. اما اگر بتوانيد يك فضاي اداري واقعي براي كار كردن در خانه خود داشته باشيد، ممكن است بتوانيد از پرداخت ماليات معاف شويد.

۳- به طور مرتب ورزش كنيد.
هنگام كار در محيط خانه، نشستن در يك نقطه در تمام طول روز بسيار آسان است. اين يكي از نكات كار در خانه است كه بسياري از مردم به آن توجه ندارند.

برخلاف رفتن به محل كار و جايي كه ممكن است مجبور شويد كار كنيد، به سمت ميز كسي برويد و غيره، ممكن است در طول روز و هنگام انجام كار در خانه تحرك كم تري داشته باشيد.
با ورزش منظم مي توانيد سالم بمانيد، خود را سرحال و احيا كنيد و ذهنتان را آزاد كنيد. اين ممكن است به معناي اندكي دويدن در وسط روز كاري، پياده روي در بيرون از خانه، يا انجام يك برنامه تمريني به محض اتمام روز كاري شما باشد.

۴- در صورت نياز نيروي كمكي استخدام كنيد.
سپردن كار به ديگران مي تواند به شما كمك كند تا روي وظايفي كه بايد انجام دهيد، بيش تر تمركز كنيد. “متخصصاني” پيدا كنيد كه بتوانند وظايف خاصي را بهتر از شما انجام دهند (مانند حسابدار يا يك حقوقدان)، با اين شيوه مي توانيد تعادل بين كار و زندگي را مديريت كنيد.

لازم نيست فقط براي كار نيروي كمكي استخدام كنيد. شما مي توانيد هم براي كار و هم براي زندگي از نيروي كمكي بهره ببريد. اين مي تواند به معناي پيدا كردن يك دستيار مجازي، پرستار بچه، يك فرد خانه دار و غيره باشد.

براي مطالعه ادامه مطلب كليك كنيد....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۵:۱۰ توسط:ايناز موضوع: نظرات (0)

ارتباط برقرار كردن و خوش مشرب شدن در محل كار

ارتباط موثر چيست؟
براي ايجاد ارتباط موثر، هر دو طرف بايد به طور واضح منظور يكديگر را درك كنند. هر طرف شركت‌كننده در گفتگو بايد منظورش را چه از طريق كلمات و چه نشانه‌هاي غيركلامي، به طور شفاف منتقل كند تا طرف مقابل آن را بفهمد.

البته غيرممكن است كه اين كلمات يك معني و مفهوم واحد را منتقل ‌كنند اما نشانه‌هاي غيركلامي چيز ديگر و حتي گاهي اوقات پيام متضادي را مي‌رسانند. آموختن استراتژي‌هاي لازم براي ايجاد ارتباط مثبت مي‌تواند تفاوت قابل توجهي را هم در محيط كار و هم زندگي شخصي به وجود آورد.

سه نوع ارتباط
فردي كه به طور موثر ارتباط برقرار مي‌كند، بر اين سه نوع ارتباط مسلط است:

كلامي: استفاده از كلمات به صورت گفتاري (رو در رو يا پشت تلفن)
غيركلامي: استفاده از زبان بدن و حالتهاي چهره
نوشتاري: استفاده از كلمات به صورت نوشتاري
يادگيري اين نوع ارتباطات مخصوصا براي كارتان ضروري است. پس بياييد ببينيم دليل آن چيست.

چرا تكنيكهاي برقراري رابطه موثر در محل كار اهميت دارد؟
اما ارزش برقراري ارتباط شفاف فقط مختص رهبران نيست. تمام كارمندان در هر سطحي، بايد اين مهارتها را ياد بگيرند. دلايل آن هم اينست كه مهارتهاي ايجاد ارتباط موثر:

به حل مشكلات كمك مي‌كنند.
منجر به يافتن راه‌حل مي‌شوند.
سوتفاهم‌ها و تضادها را كم مي‌كنند.
ميزان بهره‌وري را افزايش مي‌دهند.
مشاركت ديگران را بيشتر مي‌كنند.
اعتماد كلي را تقويت مي‌كنند.
فرصتهاي پيشرفت شغلي و مزاياي مالي را در پي خواهند داشت.
بررسي ها نشان مي‌دهند وقتي با ديگران خوب ارتباط برقرار كنيد، احساس خوشبختي و موفقيت در حرفه و زندگي‌ و افزايش درآمد هم بيشتر خواهد شد. در ادامه اين مقاله تكنيكهايي را به شما معرفي مي‌كنيم كه در اين مسير كمكتان خواهند كرد.


۱-لبخند واقعي بر لب داشته باشيد
داشتن يا نداشتن لبخند بر لب تنها چيزي نيست كه در اينجا اهميت پيدا مي‌كند.

people walking down driveway in Scotland communication techniques

با اينكه يك لبخند واقعي مي‌تواند صميمت و روي باز شما را سريعا منتقل كند، اما لبخند ديگري هم هست كه ممكن است ناشي از تكبر شما باشد و تحقيرآميز به نظر برسد. لبخندهايي هم هستند كه اجباري و فقط براي رعايت ادب (مصنوعي) بر لب مي‌آيند اما در چشمها اثري از آنها ديده نمي‌شود. يك لبخند واقعي و همينطور تصنعي همانطوري كه به نظر مي‌رسند، احساس مي‌شوند.

براي برقراري ارتباط موثر اينكه با روراست بودن به طرف مقابلتان احترام بگذاريد، اهميت دارد. اگر آنها تصنعي بودن لبخندتان را تشخيص دهند، هر چه بگوييد رياكارانه و دروغين برداشت مي‌شود. اگر بخواهيد اعتماد طرف مقابل را جلب كنيد، بهتر است لبخندي نزنيد كه شما را دروغگو جلوه دهد.

۲-سوالات درست و به جا بپرسيد
براي درك بهتر افكار و منظور ديگران از آنها سوال بپرسيد. در اين صورت يا چيز جديدي درباره آن شخص مي‌فهميد يا حرفي كه زده است برايتان روشن و واضح مي‌شود.

سوالات پايان بسته سوالاتي هستند كه بتوان به آنها با يك بله يا خير ساده پاسخ داد. چيزي شبيه سوالاتي كه در دادگاه پرسيده مي‌شود:” آيا درست است كه …؟” ما به اين سوالات براي رسيدن به اطلاعاتي كه فورا نياز داريم و بايد بدون لفافه باشند، پاسخ مي‌دهيم. در مقابل سوالات پايان باز سوالاتي هستند كه طرف مقابل نمي‌تواند با يك جواب بله يا خير به آنها پاسخ دهد. پاسخ اين سوالات طولاني‌تر و به اطلاعات مفصل‌تري نياز است.


سوالات غيركنجكاوانه بپرسيد و طرف مقابل را درگير صحبت كنيد. سعي كنيد به گفتگو ادامه دهيد تا فرصت داشته باشيد سرنخ‌هاي كلامي و غيركلامي كه شما به سمت تكنيكهاي بعدي ايجاد ارتباط سوق مي‌دهند را به دست آوريد.

۳-گوش كردن فعالانه را تمرين كنيد
به زبان بدن افرادي كه بادقت به حرفهاي طرف مقابلشان گوش مي‌دهند دقت كنيد. آنها رويشان را به طرف گوينده برمي‌گردانند، مستقيما به او نگاه مي‌كنند و به آنچه گفته مي‌شود گوش مي‌دهند.

افرادي كه به طور موثر ارتباط برقرار مي‌كنند، گوش كردن فعالانه را هم تمرين مي‌كنند. آنها به هر چه طرف مقابلشان مي‌گويد و هر كاري كه در حين گفتگو انجام مي‌دهد، توجه مي‌كنند.

براي مطالعه ادامه مطلب كليك كنيد....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۴:۵۴ توسط:ايناز موضوع: نظرات (0)

رسيدن به ظاهر جذاب

۱-اهميت بهداشت


يكي از اقداماتي كه مردان براي جذابيت بيشتر بايد انجام دهند، رعايت بهداشت است. بهداشت ضعيف شما را بسيار عقب تر نگه مي دارد و اصلا نمي توانيد با اين روش به جذابيت فكر كنيد. تغييرات در امور بهداشتي تغيير بسيار زيادي را ايجاد مي‌ كند.

اگر زمان زيادي را براي رسيدگي به پوست و بهداشت دهاني اختصاصي ندهيد، هيچ وقت نمي توانيد جذاب باشيد. تصور كنيد كه يك نفر با صورت چرب و يا دهان بدبو شما را ببوسد. آيا مي توانيد به جذابيت در مورد آن شخص فكر كنيد؟ قطعاً اين تصوير هيچ گاه از ذهن شما پاك نخواهد شد. پس اين استاندارد ها بسيار مهم هستند.

روتين بهداشت دهاني
صبح:

مسواك دندان
نخ دندان
شستن دهان
شب:

مسواك دندان
نخ دندان
استفاده از شوينده دهان و سفيد كننده دندان همراه با فلورايد
روتين مراقبت از پوست
صبح:

شستن صورت
كرم قبل از شيو
كرم شيو
شيو
افترشيو بدون الكل
مرطوب كننده
ريموور يا پاك كننده قسمت هاي سياه دور چشم
ضد آفتاب
شب:

پاك كننده صورت
لايه بردار دوبار در هفته
مرطوب كننده
سرم جوان ساز مخصوص شب
كرم دور چشم
محصولات ضروري پوست
مرطوب كننده لب
داشتن مو هاي مرتب
تبديل شدن به يك مرد مرتب و آراسته


البته اينكه چگونه از موهاي خود مراقبت مي‌ كنيد، جذابيت شما را به شدت افزايش مي دهد. مردي كه موهاي زيبايي داشته باشد، هميشه چند قدم از آقايان ديگر جلو تر خواهد بود. پس ياد بگيريد كه چگونه خودتان موهايتان را مرتب كنيد. چه نوع مويي داريد؟ آيا موي شما نازك و ضخيم، فر، صاف و يا مجعد است؟ بهتر است بهترين محصولات را متناسب با نوع موي خود انتخاب كنيد. شروع به انجام روتين شستشو و استفاده از نرم‌ كننده كنيد. از اين طريق موي شما هيچ گاه خشك و چرب نخواهد شد. اگر موي نازكي داريد، سعي كنيد راه هاي مراقبت از مو را انجام دهيد.

فراموش نكنيد كه از محصولات مخصوص موي صورت به درستي استفاده كنيد.

ريش هاي شما هميشه بايد شسته شده باشند و مرطوب باشند. دو بار در هفته ريش هاي خود را مرتب كنيد و كمي روغن مخصوص به ريش هايتان بزنيد.

روتين مراقبت از مو
هر روز يا يك روز در ميان موهاي خود را بشوييد. از يك شامپوي سبك فاقد پارابن استفاده كنيد.
۲ الي ۳ بار در هفته نرم كننده بزنيد.
مولتي ويتامين مصرف كنيد.
از مكمل بيوتين استفاده كنيد.
نيزورال يك الي دو بار در هفته ( براي مو هاي نازك )
مينوكسيديل دو بار در هفته (براي مو هاي نازك)
همچنين روش ساخت يك ژل موي طبيعي درمنزل در اينجا توضيح داده شد
روتين مراقبت از ريش
استفاده از شامپو دوباره در هفته
استفاده از نرم كننده دو بار در هفته
قيچي كردن مو ها يك الي دو بار در هفته
استفاده از روغن مخصوص ريش هر روز يا يك روز در ميان
در اينجا توضيح داديم كه خانم ها چه مدل ريشي را مي پسندند؟
برند هاي مختلف براي محصولات پوست و مو وجود دارند. هر جايي مي‌ توانيد كرم ها، روغن ها و اكسسوري هاي مختلف را پيدا كنيد و قابل دسترسي هستند.

براي مطالعه ادامه مطلب كليك كنيد....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۳:۲۷ توسط:ايناز موضوع: نظرات (0)

چگونه با حداقل هزينه سفر كنيم

۱-ذهنيت خود را تغيير دهيد
تغيير ذهنيت ممكن است چندان به تغيير بودجه مورد نياز براي سفر مربوط نباشد، اما با اين وجود مهم است. وقتي به فكر راه هاي ارزان تر براي سفر هستيد، مي توانيد راه هاي براي پس انداز پيدا كنيد. برداشتن قدم اول مراحل ديگر را آسان تر مي كند.

با طرز فكر “بله، مي توانم” شروع كنيد. فكر نكنيد “من نمي توانم مسافرت كنم” – به اين فكر كنيد كه “كاري كه امروز مي توانيد انجام دهيد تا سفرتان به واقعيت تبديل شود چيست؟” زندگي يك بازي ذهني است. هر روز كارهايي انجام دهيد كه شما را به سفر خود نزديك تر كند و خود را يك مسير بدون توقف قرار دهيد.

۲- براي پس انداز كردن برنامه ريزي كنيد
همه ما نياز به پس انداز بيشتري داريم مگر اينكه بيل گيتس باشيم. اما چگونه مي توانيم اين كار را انجام دهيم؟ اگرچه زندگي پرهزينه است، اما هميشه راه هايي براي صرفه جويي بيشتر وجود دارد. هميشه چيزي وجود دارد كه مي توانيد آن را حذف كنيد. پس انداز شما با گذشت زمان زياد مي شود.

مرتباً در قلك مسافرت خود پول بريزيد- حتي اگر مبلغي كمي در هفته باشد. هر مبلغ كوچك مي تواند كمك كننده باشد. هرچه بيشتر پس انداز كنيد، تمايلتان به پس انداز بيشتر خواهد شد. به اين ترتيب اين كار ديگر برايتان سخت و طاقت فرسا نيست.


۳- انعطاف پذير باشيد
يكي از مواردي كه مردم هميشه از آن به عنوان چيزي كه آنها را از سفر منصرف مي كند ياد مي كنند، هزينه بليط هواپيما است. اما بگذاريد به شما بگويم، ما در عصر پروازهاي ارزان قيمت زندگي مي كنيم.
اگر بتوانيد در برنامه هاي خود انعطاف پذير باشيد، هميشه گزينه هايي براي شما وجود دارد. مطمئناً، شما نمي توانيد براي هفته آينده يك بليط ارزان قيمت براي اروپا پيدا كنيد، اما اگر در مورد مقصد و زمان سفر خود انعطاف پذير باشيد، مي توانيد قيمت هاي خوبي پيدا كنيد.

من از Google Flights استفاده مي كنم. ابتدا شهر خودم و سپس “همه جا” را تايپ مي كنم و به دنبال ارزان ترين نتايج مي گردم. من جايي را به عنوان مقصد خود در نظر مي گيرم كه بتوانم با كمترين هزينه به آنجا پرواز كنم.

اما اگر نمي خواهيد اين كار را انجام دهيد، مي توانيد برخي از وب سايت هاي زير را جستجو كنيد و براي آنها ايميل ارسال كنيد:

Scott’s Cheap Flights – بهترين وب سايت براي پيدا كردن اطلاعات مربوط به سرويس هاي پرواز از ايالات متحده است.
The Flight Deal – قيمت هاي باورنكردني براي پرواز در سراسر جهان را در اختيار شما قرار مي دهد.
Secret Flying– يك سايت ديگر براي پيدا كردن قيمت هاي شگفت انگيز براي پرواز در سراسر جهان ( از جمله پروازهاي آسيا/ آفريقا/ آمريكاي جنوبي كه در سايت هاي ديگر يافت نمي شوند.)
۵- از اقتصاد اشتراكي استفاده كنيد
اقتصاد اشتراكي باعث شده تا پلتفرم هاي جديدي براي صرفه جويي بوجود بيايند كه سفر را ارزان تر، شخصي تر و قابل دسترس تر كرده اند. به اين ترتيب ديگر نيازي به تورهاي مسافرتي نداريد و مي توانيد با افراد محلي ارتباط برقرار كنيد و سبك زندگي آنها را تجربه كنيد. من براي مسافرت از اين وب سايت ها استفاده مي كنم! شما هم مي توانيد همين كار را انجام دهيد. موارد مورد علاقه من عبارتند از:

Airbnb– بهترين بستر ممكن براي اجاره اتاق، آپارتمان و خانه از افراد محلي.
Couchsurfing – براي يافتن محل اقامت رايگان (اغلب كاناپه) و ديدار با مسافران / افراد محلي.
Trusted Housesitters – برنامه مورد علاقه من- اجازه خانه كسي كه خود در تعطيلات به سر مي برد.
EatWith – به شما كمك مي كند وعده هاي غذايي خود را با افراد محلي صرف كنيد.
BlaBlaCar – امكان استفاده از اتومبيل ديگران را به شما مي دهد به اين صورت كه شما يك صندلي را كرايه مي كنيد.

براي مطالعه ادامه مطلب كليك كنيد....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۳:۲۴ توسط:ايناز موضوع: نظرات (0)

53 راه ساده براي اينكه اطرافيان مان را خوشحال كنيم

متأسفانه، ما در روزگاري زندگي مي كنيم كه روي خودمان متمركز هستيم. ما نه وقت داريم و نه به اندازه كافي به اطرافيانمان اهميت مي دهيم. خوشحال كردن ديگران مي تواند روز شما و دنياي اطراف شما را روشن كند. چرا از اين كار دريغ مي كنيد.

(نكته: يكي ديگر از راه هاي مثبت براي بهبود زندگي شما اين است كه هر روز چيز جديدي را بخوانيد و ياد بگيريد.)

در اين مقاله ليستي از ۶۰ روش براي خوشحال كردن ديگران را ارائه خواهيم كرد. اين شخص مي تواند دوست شما، رئيس شما ، والدين شما، ​​كارمند شما يا حتي يك فرد غريبه باشد، ايده هاي زيادي را در اين مقاله كشف خواهيد كرد. تنها كاري كه بايد انجام دهيد اين است كه هر روز تعداد معدودي از آنها را بكار بگيريد و ببينيد كه شاد كردن ديگران كار دشواري نيست. اجازه دهيد شروع كنيم.

۱- لبخند بزنيد
لبخند زدن را به يك عادت تبديل كنيد. اين كار را انجام دهيد حتي وقتي آن را دوست نداريد. اگر احساس خوبي نداشته باشيد، افراد اطراف شما نيز خوشحال نخواهند بود. حتي اگر خيلي سرحال نيستيد، مي توانيد با يك لبخند جعلي شروع كنيد.

۲- هنگام احوالپرسي تماس چشمي برقرار كنيد
افراد اغلب در محل كار به صورت تشريفاتي احوالپرسي مي كنند و چندان اهميتي به آن نمي دهند. به آنها نگاه كنيد و وقتي احوالپرسي مي كنيد لبخند بزنيد.

۳- به غريبه ها سلام كنيد
يك “سلام” تصادفي و به دنبال آن يك مكالمه كوچك، شهامت زيادي نمي خواهد. خجالتي نباشيد با اطرافيان خود آشنا شويد و قدردان آنها باشيد. همين امروز اين كار را امتحان كنيد.


۴- از كلمات جادويي استفاده كنيد
از “ممنون” و “لطفا” استفاده كنيد. همين امشب سر ميز شام، بگوييد “لطفا نمك را به من بدهيد؟” و وقتي نمكدان را گرفتيد از شخص مقابل تشكر و قدرداني كنيد.

دفعه ديگر كه كسي درب را براي شما باز كرد فراموش نكنيد كه بگوييد “ممنون”. حتي اگر اين شخص راننده شخصي شما باشد- كه هر روز در را براي شما باز مي كند- لطف او را مورد قدرداني قرار دهيد.

۵- از نام اشخاص استفاده كنيد
شيرين ترين صدا براي هر كسي صداي نام او است. موافق نيستيد؟ وقتي ديگران نام شما را به زبان مي آورند به اين معني است كه حضور شما را به رسميت شناخته اند. اگر مي خواهيد به كسي بگوييد “گوش كن”، نام او را نيز به جمله خود اضافه كنيد.

۶- در حمل وسايل ديگران به آنها كمك كنيد
آيا مي خواهيد امروز به خريد مواد غذايي برويد؟ اگر ديديد كه كسي در حمل خريدهاي خود دچار مشكل شده، به او كمك كنيد. افراد مسن، زنان باردار و مادران از چنين حركاتي استقبال مي كنند.

۷- از ديگران تعريف و تمجيد كنيد
از كيف جديد دوستتان خوشتان مي آيد؟ امروز يا دفعه بعد كه او را ديديد اين مسئله را عنوان كنيد. آيا نسبت به كاري كه همكارتان در محل كار انجام داده احساس خوبي داريد؟ لطفاً به او بگوييد! از به زبان آوردن موارد مثبتي كه مي خواهيد بگوييد صرف نظر نكنيد.

۸- درب را به مدت ۲ ثانيه نگه داريد
هرگز درب را رو به صورت كسي نبنديد. ۲ تا ۳ ثانيه صبر كنيد. چنين حركاتي غالبا از طرف ديگران مورد قدرداني قرار مي گيرند. در برابر تشكر آنها لبخند بزنيد.

۹- بگذاريد ديگران از شما سبقت بگيرند
امروز كه به سر كار مي رويد، بگذاريد كسي به لاين شما بيايد. اين احتمال وجود دارد كه او واقعاً عجله داشته باشد.

 

۱۰- عوارض ماشيني كه پشت سر شما است پرداخت كنيد
امروز كه به همراه فرزندانم در حال رانندگي بودم ماشين جلويي عوارضم را پرداخت كرد. راننده اين ماشين احتمالاً متوجه شد كه چگونه در تلاش براي پيدا كردن كيف پولم بودم. دفعه بعد كه به عوارضي مي رسيد، عوارض ماشين پشت سر خود را پرداخت كنيد.

۱۱- قدرداني كنيد
ما غالباً پيشخدمت ها را ناديده مي گيريم. وقتي در يك رستوران هستيد از آنها تشكر كنيد. وقتي صندوقدار پول شما را خرد مي كند از او تشكر كنيد.


۱۲- لطيفه تعريف كنيد
از چيزهاي خنده داري كه هفته گذشته براي شما اتفاق افتاده بگوييد. همچنين مي توانيد يك جوك تصادفي تعريف كنيد؛ مهم نيست خوب يا بد باشد. همانطور كه احتمالاً مي دانيد، خنده يكي از عناصر اصلي خوشحالي است.

۱۳- ازغريبه ها تعريف كنيد
آيا تا به حال شده كه يك فرد غريبه به شما بگويد موهاي زيبايي داريد؟ حتما احساس فوق العاده اي كرده ايد بنابراين، اگر با يك غريبه روبرو شده ايد و براي مثال از لباسي كه پوشيده خوشتان آمده، درباره آن صحبت كنيد و نظر خود را بگوييد. حتي مي توانيد با سؤال درباره جايي كه آن را خريداري كرده علاقه خود را نشان دهيد.

۱۴- ديگران را در آغوش بگيريد
البته بايد حواستان باشد كه همه از در آغوش گرفته شدن استقبال نمي كنند. خيلي مراقب باشيد. اما انجام اين كار براي غلبه بر افكار منفي و استرس پيشنهاد مي شود.

۱۵- شريك عاطفي خود را نوازش كنيد
شريك عاطفي خود را نوازش كنيد. وقتي كسي را نوازش مي كنيد، هر دو آرام مي شويد و اين در شرايط استرس زا به شما كمك مي كند.

به شريك عاطفي خود حس دوست داشته شدن را القا كنيد. اگر او از نظر روحي در شرايط مناسبي نيست اما نمي خواهد درباره آن چيزي به شما بگويد نوازش شما مي تواند يادآوري كند كه همراه و پشتيبان او هستيد.

براي مطالعه ادامه مطلب كليك كنيد....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۳:۱۵ توسط:ايناز موضوع: نظرات (0)

رسيدن به خوش بيني و انرژي مثبت

۱- به موسيقي كه انرژي مثبت به شما مي دهد گوش كنيد.
موسيقي راهي عالي براي تقويت روحيه و باز كردن چشم اندازهاي جديد است.

همين كار را مي توانيد براي اطرافيان خود انجام دهيد. وقتي با دوستانتان هستيد، يك آهنگ مثبت پخش كنيد. همچنين مي توانيد با اسپاتيفاي يا يك سرويس مشابه برايشان آهنگ ارسال كنيد.

۲- كنار ديگران باشيد.
به اطرافياني كه به چشم انداز خوش بينانه و مثبت نياز دارند كمك كنيد. بهترين كار اين است كه به شخص اجازه دهيد صحبت كند و مشكل خود را با شما در ميان بگذارد. به او نشان دهيد كه در كنارش هستيد و حرف هايش را مي شنويد.

اغلب اوقات اين ممكن است كافي باشد. زيرا حضور شما به خودي خود به او كمك مي كند تا تنش عاطفي خود را تخليه كند و بعد از تحليل مسئله راه حلي براي آن پيدا كند و يا آن را رها كند.

 

اگر فرد داراي تفكر منفي است و از كاه براي خود كوه ساخته است، مي توانيد ديدگاه خود را با او به اشتراك بگذاريد و كمك كنيد او نيز ديدگاهش را تغيير دهد.

به او نشان دهيد كه اگر مسئله را براي خود بزرگ نكند و از جهات ديگر به آن نگاه كند متوجه مي شود كه اوضاع چندان هم بد نيست. علاوه بر اين شايد با هم بتوانيد يك راه حل عملي براي حل مشكل او پيدا كنيد.

۳- ۳۰-۶۰ ثانيه فكر كنيد سپس از شخص مقابل تعريف و تمجيد كنيد.
به چيزي فكر كنيد كه باعث مي شود شخص مورد نظر احساس اعتماد به نفس كند. به چيزهايي اشاره كنيد كه اغلب افراد آنها را ناديده مي گيرند سپس در مورد آن صحبت كنيد.


۴- لبخند بزنيد.
با لبخند فضا را براي خود و افراد اطرافتان بهتر و آرام تر كنيد. لبخند حتي وقتي فكرش را نمي كنيد هم جواب مي دهد.

مي توانيد يك آزمايش كوچك انجام دهيد. اگر نسبت به چيزي احساس منفي داريد به مدت ۳۰ ثانيه يا يك دقيقه لبخند بزنيد و ببينيد چه اتفاقي براي روحيه شما مي افتد.

۵- يك يادداشت مخفي بنويسيد.
۶۰ ثانيه از روز خود را صرف نوشتن و پنهان كردن يادداشت هاي حاوي تعريف و تمجيد از ديگران كنيد. از كلمات دلگرم كننده استفاده كنيد. آن را زير بالش، در ظرف غذا يا كيف پول يا شايد كتابي كه شخص مورد نظر مشغول مطالعه آن است مخفي كنيد.

براي مطالعه ادامه مطلب كليك كنيد....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۳:۰۹ توسط:ايناز موضوع: نظرات (0)