aynaazA aynaazA .

aynaazA

رسیدن به خوش بینی و انرژی مثبت

۱- به موسیقی که انرژی مثبت به شما می دهد گوش کنید.
موسیقی راهی عالی برای تقویت روحیه و باز کردن چشم اندازهای جدید است.

همین کار را می توانید برای اطرافیان خود انجام دهید. وقتی با دوستانتان هستید، یک آهنگ مثبت پخش کنید. همچنین می توانید با اسپاتیفای یا یک سرویس مشابه برایشان آهنگ ارسال کنید.

۲- کنار دیگران باشید.
به اطرافیانی که به چشم انداز خوش بینانه و مثبت نیاز دارند کمک کنید. بهترین کار این است که به شخص اجازه دهید صحبت کند و مشکل خود را با شما در میان بگذارد. به او نشان دهید که در کنارش هستید و حرف هایش را می شنوید.

اغلب اوقات این ممکن است کافی باشد. زیرا حضور شما به خودی خود به او کمک می کند تا تنش عاطفی خود را تخلیه کند و بعد از تحلیل مسئله راه حلی برای آن پیدا کند و یا آن را رها کند.

 

اگر فرد دارای تفکر منفی است و از کاه برای خود کوه ساخته است، می توانید دیدگاه خود را با او به اشتراک بگذارید و کمک کنید او نیز دیدگاهش را تغییر دهد.

به او نشان دهید که اگر مسئله را برای خود بزرگ نکند و از جهات دیگر به آن نگاه کند متوجه می شود که اوضاع چندان هم بد نیست. علاوه بر این شاید با هم بتوانید یک راه حل عملی برای حل مشکل او پیدا کنید.

۳- ۳۰-۶۰ ثانیه فکر کنید سپس از شخص مقابل تعریف و تمجید کنید.
به چیزی فکر کنید که باعث می شود شخص مورد نظر احساس اعتماد به نفس کند. به چیزهایی اشاره کنید که اغلب افراد آنها را نادیده می گیرند سپس در مورد آن صحبت کنید.


۴- لبخند بزنید.
با لبخند فضا را برای خود و افراد اطرافتان بهتر و آرام تر کنید. لبخند حتی وقتی فکرش را نمی کنید هم جواب می دهد.

می توانید یک آزمایش کوچک انجام دهید. اگر نسبت به چیزی احساس منفی دارید به مدت ۳۰ ثانیه یا یک دقیقه لبخند بزنید و ببینید چه اتفاقی برای روحیه شما می افتد.

۵- یک یادداشت مخفی بنویسید.
۶۰ ثانیه از روز خود را صرف نوشتن و پنهان کردن یادداشت های حاوی تعریف و تمجید از دیگران کنید. از کلمات دلگرم کننده استفاده کنید. آن را زیر بالش، در ظرف غذا یا کیف پول یا شاید کتابی که شخص مورد نظر مشغول مطالعه آن است مخفی کنید.

برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۳:۰۹ توسط:ایناز موضوع: نظرات (0)