aynaazA aynaazA .

aynaazA

53 راه ساده برای اینکه اطرافیان مان را خوشحال کنیم

متأسفانه، ما در روزگاری زندگی می کنیم که روی خودمان متمرکز هستیم. ما نه وقت داریم و نه به اندازه کافی به اطرافیانمان اهمیت می دهیم. خوشحال کردن دیگران می تواند روز شما و دنیای اطراف شما را روشن کند. چرا از این کار دریغ می کنید.

(نکته: یکی دیگر از راه های مثبت برای بهبود زندگی شما این است که هر روز چیز جدیدی را بخوانید و یاد بگیرید.)

در این مقاله لیستی از ۶۰ روش برای خوشحال کردن دیگران را ارائه خواهیم کرد. این شخص می تواند دوست شما، رئیس شما ، والدین شما، ​​کارمند شما یا حتی یک فرد غریبه باشد، ایده های زیادی را در این مقاله کشف خواهید کرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر روز تعداد معدودی از آنها را بکار بگیرید و ببینید که شاد کردن دیگران کار دشواری نیست. اجازه دهید شروع کنیم.

۱- لبخند بزنید
لبخند زدن را به یک عادت تبدیل کنید. این کار را انجام دهید حتی وقتی آن را دوست ندارید. اگر احساس خوبی نداشته باشید، افراد اطراف شما نیز خوشحال نخواهند بود. حتی اگر خیلی سرحال نیستید، می توانید با یک لبخند جعلی شروع کنید.

۲- هنگام احوالپرسی تماس چشمی برقرار کنید
افراد اغلب در محل کار به صورت تشریفاتی احوالپرسی می کنند و چندان اهمیتی به آن نمی دهند. به آنها نگاه کنید و وقتی احوالپرسی می کنید لبخند بزنید.

۳- به غریبه ها سلام کنید
یک “سلام” تصادفی و به دنبال آن یک مکالمه کوچک، شهامت زیادی نمی خواهد. خجالتی نباشید با اطرافیان خود آشنا شوید و قدردان آنها باشید. همین امروز این کار را امتحان کنید.


۴- از کلمات جادویی استفاده کنید
از “ممنون” و “لطفا” استفاده کنید. همین امشب سر میز شام، بگویید “لطفا نمک را به من بدهید؟” و وقتی نمکدان را گرفتید از شخص مقابل تشکر و قدردانی کنید.

دفعه دیگر که کسی درب را برای شما باز کرد فراموش نکنید که بگویید “ممنون”. حتی اگر این شخص راننده شخصی شما باشد- که هر روز در را برای شما باز می کند- لطف او را مورد قدردانی قرار دهید.

۵- از نام اشخاص استفاده کنید
شیرین ترین صدا برای هر کسی صدای نام او است. موافق نیستید؟ وقتی دیگران نام شما را به زبان می آورند به این معنی است که حضور شما را به رسمیت شناخته اند. اگر می خواهید به کسی بگویید “گوش کن”، نام او را نیز به جمله خود اضافه کنید.

۶- در حمل وسایل دیگران به آنها کمک کنید
آیا می خواهید امروز به خرید مواد غذایی بروید؟ اگر دیدید که کسی در حمل خریدهای خود دچار مشکل شده، به او کمک کنید. افراد مسن، زنان باردار و مادران از چنین حرکاتی استقبال می کنند.

۷- از دیگران تعریف و تمجید کنید
از کیف جدید دوستتان خوشتان می آید؟ امروز یا دفعه بعد که او را دیدید این مسئله را عنوان کنید. آیا نسبت به کاری که همکارتان در محل کار انجام داده احساس خوبی دارید؟ لطفاً به او بگویید! از به زبان آوردن موارد مثبتی که می خواهید بگویید صرف نظر نکنید.

۸- درب را به مدت ۲ ثانیه نگه دارید
هرگز درب را رو به صورت کسی نبندید. ۲ تا ۳ ثانیه صبر کنید. چنین حرکاتی غالبا از طرف دیگران مورد قدردانی قرار می گیرند. در برابر تشکر آنها لبخند بزنید.

۹- بگذارید دیگران از شما سبقت بگیرند
امروز که به سر کار می روید، بگذارید کسی به لاین شما بیاید. این احتمال وجود دارد که او واقعاً عجله داشته باشد.

 

۱۰- عوارض ماشینی که پشت سر شما است پرداخت کنید
امروز که به همراه فرزندانم در حال رانندگی بودم ماشین جلویی عوارضم را پرداخت کرد. راننده این ماشین احتمالاً متوجه شد که چگونه در تلاش برای پیدا کردن کیف پولم بودم. دفعه بعد که به عوارضی می رسید، عوارض ماشین پشت سر خود را پرداخت کنید.

۱۱- قدردانی کنید
ما غالباً پیشخدمت ها را نادیده می گیریم. وقتی در یک رستوران هستید از آنها تشکر کنید. وقتی صندوقدار پول شما را خرد می کند از او تشکر کنید.


۱۲- لطیفه تعریف کنید
از چیزهای خنده داری که هفته گذشته برای شما اتفاق افتاده بگویید. همچنین می توانید یک جوک تصادفی تعریف کنید؛ مهم نیست خوب یا بد باشد. همانطور که احتمالاً می دانید، خنده یکی از عناصر اصلی خوشحالی است.

۱۳- ازغریبه ها تعریف کنید
آیا تا به حال شده که یک فرد غریبه به شما بگوید موهای زیبایی دارید؟ حتما احساس فوق العاده ای کرده اید بنابراین، اگر با یک غریبه روبرو شده اید و برای مثال از لباسی که پوشیده خوشتان آمده، درباره آن صحبت کنید و نظر خود را بگویید. حتی می توانید با سؤال درباره جایی که آن را خریداری کرده علاقه خود را نشان دهید.

۱۴- دیگران را در آغوش بگیرید
البته باید حواستان باشد که همه از در آغوش گرفته شدن استقبال نمی کنند. خیلی مراقب باشید. اما انجام این کار برای غلبه بر افکار منفی و استرس پیشنهاد می شود.

۱۵- شریک عاطفی خود را نوازش کنید
شریک عاطفی خود را نوازش کنید. وقتی کسی را نوازش می کنید، هر دو آرام می شوید و این در شرایط استرس زا به شما کمک می کند.

به شریک عاطفی خود حس دوست داشته شدن را القا کنید. اگر او از نظر روحی در شرایط مناسبی نیست اما نمی خواهد درباره آن چیزی به شما بگوید نوازش شما می تواند یادآوری کند که همراه و پشتیبان او هستید.

برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۳:۱۵ توسط:ایناز موضوع: نظرات (0)