aynaazA aynaazA .

aynaazA

چگونه فردی خوش بین باشیم؟

۱- از خودتان مراقبت کنید.
ممکن است خودخواهانه به نظر بیاید، اما شما باید قبل از هر کس دیگر از خودتان مراقبت کنید، وگر نه نمی توانید برای دیگران خوب باشید. اگر بدون توجه به خودتان دائما به دیگران خدمت کنید در نهایت تمام خواهید شد. از شور و شوق، انرژی و خوش بینی خالی خواهید شد. اگر برای مراقبت از خود وقت بگذارید می توانید خود را دوباره شارژ کنید و می توانید دوباره در خود اشتیاق، انرژی و خوش بینی ایجاد نمایید.

۲-چیزهایی که انرژی شما را تحلیل می برند، رها کنید.
اگر در زندگی شما چیزی وجود دارد که زندگی را به شما سخت کرده است، از شر آن خلاص شوید. شما در زندگی به چیزها یا آدم هایی که همه چیز را از شما می گیرند نیاز ندارید. این ممکن است برای شما چالش برانگیز باشد، مخصوصا اگر او فرد مهمی در زندگی تان باشد، اما این کار را انجام دهید. مطمئن باشید حالتان بهتر خواهد شد.


۳ – ذهنتان را با افکار مثبت تغذیه کنید.
آیا اخبار شما را ناراحت می کند؟ پس روزنامه را زمین بگذارید و تلویزیون را خاموش کنید. یک کتاب خوب بخوانید. آیا این جمله را شنیده اید:” اگر به آن آشغال بدهی، آشغال تحویلت می دهد”. پس اگر دائما چیزهای منفی به خورد خودت بدهی، آن چیزهای منفی در افکار و زندگی شما ظاهر خواهند شد.

۴ – یادتان باشد همیشه یک گزینه برای انتخاب دارید.
آیا شغلتان را دوست ندارید؟ خب سراغ شغل دیگری بروید. آیا پول و فرصتی برای تعطیلات دارید که نمی خواهید از دست بدهید؟ پس از آن استفاده کنید و به چیز های مثبت آن فکر کنید.

۵ – علایق خود را ارضا کنید.
چه چیزی واقعا به شما هیجان می دهد. آیا دوست دارید نقاشی کنید؟ آیا دوست دارید بنویسید؟ یا شاید دوست دارید بخوانید؟ پس انجامش دهید! برای چیزهایی که شما را خوشحال می کنند وقت بگذارید و از انجام آن ها احساس گناه نکنید.

۶ – چیزهای منفی را از خود بیرون و دور کنید.
آیا روز بدی را می گذرانید؟ پس به سطل زباله لگد بزنید. از اعماق ریه هایتان فریاد بزنید. هر کاری که می توانید انجام دهید تا آن چیز منفی را از خود بیرون کنید. نگذارید در شما بماند و فاسد شود. چون فقط بدتر می شود. وقتی احساس می کنید افکار منفی به سراغ شما می آیند، قدم بزنید، ورزش کنید یا هر کاری باعث می شود حالتان بهتر شود.

۷ – اهدافتان را دنبال کنید.
آیا رویایی دارید که دوست دارید به واقعیت تبدیل شود؟ پس آن را دنبال کنید! هر کاری که لازم است انجام دهید تا رویایتان محقق شود. در آن صورت خیلی خوشحال تر و راضی تر خواهید بود.

۸ – برای روز های بد برنامه ریزی کنید.
بدانید و قبول کنید که آسمان هر روز آفتابی نیست. روزهای بد هم وجود دارند. برای همه ی آدم ها. یک برنامه ی پشتیبانی برای روزهای بد داشته باشید. لیستی از آهنگ های آرامش دهنده در موبایل خود برای روزهای بد داشته باشید. روزهایی که ناراحت هستید می توانید این آهنگ ها را با هدفون گوش دهید و قدم بزنید.

برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۵:۲۱ توسط:ایناز موضوع: نظرات (0)